HOHES C TVARUMAS

JAU ŠIANDIEN RUOŠIAMĖS RYTOJUI

„hohes C“ – tai vitaminų ir gaivaus vaisių skonio derinys, kuris padeda palaikyti sveiką gyvenseną ir prisideda prie tvarumo. Viena „hohes C“ stiklinė ne tik patenkina tavo vitamino C dienos normą, bet ir padeda mums vykdyti įsipareigojimą saugoti gamtos išteklius. Sužinok, koks „hohes C“ vaidmuo kuriant geresnę ateitį mūsų vaikaičiams ir provaikaičiams.

Daugiau:

Mūsų tvarumo priemonės

TVARUMO UŽTIKRINIMAS

Mūsų pakuotės

Iš tikrųjų, svarbus ne tik pakuotės turinys! Gamindami vertingus „hohes C“ produktus, nuolat ieškome optimalių pakuočių sprendimų, kuriais kuo mažiau paveiktume aplinką ir saugotume išteklius. Sužinok, kaip mums sekasi.

VERTINGAS PRODUKTAS – TINKAMA PAKUOTĖ

Mūsų gaminamų sulčių ir gaiviųjų gėrimų kokybė yra be kompromisų. Tas pats pasakytina ir apie pakuotes.

Mat jos ne tik optimaliai apsaugo mūsų produktus, bet ir tausoja išteklius bei aplinką. Mėgaukis gėrimais namuose ir pakeliui, o mes pasiūlysime visiems atvejams tinkamą tarą – nuo PET butelių ir kartono pakuočių iki daugkartinių stiklinių butelių. Kad ir kokią pakuotę pasirinksi, gali neabejoti, kad ji bus sukurta kiek įmanoma tausojant aplinką.

MŪSŲ PET BUTELIAI – UNIVERSALUS SPRENDIMAS

PET (polietilentereftalatas) iki šiol yra mėgstamiausias mūsų produktų vartotojų pasirinkimas, kuris kitus lenkia tvarkymo, svorio, šalinimo ir saugaus naudojimo (be susižalojimo rizikos) kategorijose. Be to, transportuojant šiuos lengvus butelius išmetamas mažesnis CO2 kiekis, mat viename sunkvežimyje galima gabenti daug daugiau butelių, palyginti su stikline tara.

ŽIEDIŠKUMAS

Siekiant tausoti išteklius, svarbu paisyti žiediškumo. Mūsų buteliai yra 100 % perdirbami, kadangi plastikas, iš kurio jie pagaminti, puikiai tinka naujiems buteliams gaminti. Be to, mūsų butelių sudėtyje yra 10 % jau perdirbto PET, o iki 2025 m. ketiname šį kiekį padidinti iki 25 %.

Perdirbimo kelionė prasideda nuo tuščio panaudoto „hohes C“ butelio, kuris priduodamas į taromatą ir surenkamas kartu su kitais panašios rūšies buteliais. Kadangi mūsų buteliai yra 100 % perdirbami, jų atliekas galima panaudoti be nuostolių. Taigi, surinkti iš taromato panaudoti buteliai rūšiuojami pagal spalvą, išplaunami, susmulkinami ir perdirbami į granules, iš kurių galima gaminti naujus butelius, kurie vėliau pripildomi ir vėl atsiduria parduotuvių lentynose.

MAŽAS SVORIS

Kad galėtume sutaupyti dar daugiau plastiko, pastaraisiais metais 20 % sumažinome mūsų butelių svorį ir taip galėjome sumažinti per metus suvartojamo PET kiekį net 1 000 tonų. Dabar ieškome būdų dar labiau (papildomais 10 %) palengvinti mūsų naudojamus PET butelius. Tuo tikslu atliekame mokslinius tyrimus, nes kiekvieną butelio svorio gramą turime kompensuoti didesniu stabilumu. Atidžiai apžiūrėk „hohes C“ butelį – nedidelį architektūros šedevrą. Ar pastebėjai ruoželius ir gėlės žiedo formos dugną? Jie suteikia buteliui reikiamą stabilumą.

KAMŠTELIS, KURIS NEPASIMETA

Nuo šiol mūsų butelių kamšteliai tvirtai sujungti su pakuote, todėl nepasimeta juos šalinant ir yra grąžinami į žiediškumo ciklą. To reikalauja naujoji ES direktyva, kuri įsigalios šią vasarą.

Joje numatyta, kad visos Europos gėrimų gamintojų vienkartinės taros kamšteliai turi būti patikimai pritvirtinti prie pakuotės. Todėl dabar kamštelis nebepasimes. Argi tai ne puiku?

HOHES C VITAMINŲ SAUGYKLA

Sultys – labai jautrus gėrimas. Kad „hohes C“ sultyse būtų išsaugoti vitaminai ir vaisių aromatas, naudojame labai ypatingą technologiją, kuri, beje, taip pat naudojama farmacijos pramonėje. Kokia tai technologija? Butelio vidus padengiamas itin plonu apsauginiu sluoksniu, pagamintu iš labai elastingo ir nedūžtančio stiklo. Paprastai tariant, taip butelis apsaugomas, kad į jį nepatektų nepageidaujamos medžiagos ir iš jo nepabėgtų naudingos medžiagos!

Kaip tai veikia? Būsimieji sulčių buteliai į mūsų gamyklas atkeliauja kaip maži ruošiniai. Prieš pat išpilstant sultis, ruošiniai įkaitinami ir išpučiami. Galiausiai mechaniniu būdu naujų PET butelių vidus padengiamas stiklo sluoksniu. Vėliau, butelius perdirbant, šį apsauginį sluoksnį labai lengva atskirti ir išplauti. Šį visiškai inovatyvų vitaminų išsaugojimo procesą gamyboje taikome jau 10 metų, tačiau vis dar esame vieninteliai jį naudojantys sulčių gamintojai Vokietijoje.

TVARUMO UŽTIKRINIMAS

Tvarūs vaisiai

Šiame puslapyje sužinosi, kaip užtikriname savo tiekimo grandinės tvarumą ir remiame vietos apelsinų augintojus.

Sultys – natūralus produktas, gaunamas iš vaisių ir daržovių. Tvarumas prasideda ten, kur auginami mūsų žaliaviniai produktai – nuo pagarbaus ūkininkų požiūrio į gamtą ir nuo mūsų pagarbaus požiūrio į ūkininkus.

Visose „Eckes-Granini“ grupės bendrovėse įgyvendinami tarptautinės Tvarių sulčių susitarimo iniciatyvos (Sustainable Juice Covenant) nustatyti tvarios sulčių gamybos standartai. Pagal juos įsipareigojome ne vėliau kaip 2030 m. vartotojams pasiūlyti tik tvarias sultis. Tai reiškia, kad visa tiekimo grandinė – nuo vaisių augintojų iki vežėjų – turi atitikti taikomus tvarumo standartus ir būti atsekama pagal vadinamuosius visa apimančio balanso patikrinimus.

TVARŪS HOHES C APELSINAI

Mums aktualiausi vaisiai – apelsinai – jau dabar tiekiami iš tvarių Brazilijos apelsinų augintojų. Tai reiškia, kad visuose ūkiuose, iš kurių gauname apelsinų sultis, mokami sąžiningi atlyginimai, užtikrinamos geros ir saugios darbo sąlygos, darbuotojai tinkamai mokomi, taupoma energija, vanduo ir atliekos, o augalų apsaugos preparatai naudojami tik jei jie yra būtini. Šiuos dalykus užtikriname ir patikriname taikydami mūsų tvarumo kriterijus, kurie turi atitikti bent Tvaraus žemės ūkio iniciatyvos platformos (Sustainable Agriculture Initiative Platform, SAI) nustatyto Ūkio tvarumo vertinimo (Farm Sustainability Assessment, FSA) bronzinį lygį.

Kartu su tiekėjais stengiamės intensyviai skatinti ir ilgam užtikrinti tvarią sodininkystę per žemės ūkio valdų nuolatinį tobulinimą, mokymus ir auditus. Taip palaikome gamtinių išteklių tausojimą vaisių auginimo regionuose. Be to užtikriname, kad su visais žmonėmis, kurie dalyvauja mūsų produkto tiekimo grandinėje, būtų elgiamasi rūpestingai, pagarbiai ir sąžiningai. Taip veikia tvarumas!

IŠ KUR ATKELIAUJA VAISIAI?

Mūsų gamybai naudojamas žaliavas įsigyjame pagal standartinį visa apimantį balanso modelį. Pavyzdžiui, tam tikras tvariai auginamų apelsinų įsigytas kiekis tiekimo grandinėje sumaišomas su įprastai auginamais apelsinais. Taip supaprastinamas sudėtingas atsekamumo procesas.

Mūsų tiekimo grandinė atsekama iki faktiškai tvariai užaugintų apelsinų. Taip galime įsitikinti, kad iš tvarių žemės ūkių gautų apelsinų kiekis, kuris patenka į gamybos sistemą, atitinka mūsų apdorotų vaisių kiekius. Viskas logiška: taikant visa apimantį balanso modelį, prie tvarios sodininkystės gali prisijungti vis daugiau gamintojų, įskaitant smulkiuosius ūkius, o tai naudinga tiek vietos ūkininkams, tiek jų šeimoms.

TVARUMO UŽTIKRINIMAS

Klimato kaita

Nori sužinoti daugiau apie mūsų veiksmus klimato kaitos srityje? Šiame puslapyje perskaitysi, kaip mažiname savo įmonės anglies dioksido išmetimo rodiklį ir prisidedame prie aplinkos apsaugos.

Klimato apsauga rūpi visiems. Todėl griebiame jautį už ragų: kruopščiai analizuojame kiekvieną savo vertės grandinės etapą, kad išsiaiškintumėme, kiek šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetame į aplinką. Imamės įvairių priemonių siekdami sumažinti savo įmonės anglies dioksido išmetimo rodiklį ir prisidėti prie klimato apsaugos. Tuo tikslu glaudžiai bendradarbiaujame su nepriklausoma Mokslu pagrįstų uždavinių iniciatyva (Science Based Targets Initiative, SBTi), kad galėtume sumažinti savo išmetamų teršalų kiekį taikydami šiuolaikines klimato kaitos tyrinėjimo žinias. Iki 2030 m. norime net 95 % sumažinti tiesiogiai išmetamo ŠESD kiekio lygį (pagal 1 ir 2 pakopas). Tai reiškia, kad savo gamybos vietose naudojame atsinaujinančią energiją, o savo transporto priemonių parką ketiname pertvarkyti į klimatui nekenkiančias technologijas. Kartu siekiame iki 2030 m. 50 %/1 l sumažinti netiesiogiai išmetamo ŠESD kiekio lygį visoje vertės grandinėje (pagal 3 pakopą). Tam, pavyzdžiui, renkamės perdirbamas pakuotes, patobulintą logistiką ir aktyviai remiame savo partnerius, kad jie galėtų sumažinti savo išmetamą CO2 kiekį.

MŪSŲ IŠMETAMO CO2 KIEKIO PASKIRSTYMAS

Įmonės išmetamas CO2 kiekis paskirstomas į tris vadinamąsias pakopas. 1 pakopa apima visą tiesiogiai išmetamą teršalų kiekį mūsų veiklos vietose, pavyzdžiui, naudojant mazutu kūrenamus įrenginius arba dyzelinu varomus įmonės sunkvežimius. 2 pakopa apibrėžia visą išmetamą teršalų kiekį, susijusį su įsigyta energija. Kadangi nuo 2017 m. perkame iš atsinaujinančiųjų išteklių gaunamą elektros energiją, pagal 2 pakopą mūsų išmetamas teršalų kiekis lygus nuliui. Pagal 3 pakopą išmetamų teršalų kiekis sudaro didžiąją dalį, kadangi ji apima visus veiksmus vertės grandinėje (nuo žaliavų auginimo iki panaudotų butelių perdirbimo).